21 lutego obchodziliśmy Międzynarodowy Dzień Języka Ojczystego. Jest to święto ustanowione przez UNESCO w 1999 roku w celu uczczenia tragicznych wydarzeń w Bangladeszu w 1952 roku, gdzie w czasie demonstracji zginęło pięciu studentów domagających się nadania językowi bengalskiemu statusu języka urzędowego.
W naszej szkole również staramy się świętować ten dzień, pokazując uczniom piękne odsłony naszego rodzimego języka, uznawanego przecież za jeden z najtrudniejszych na świecie. W tym roku nasi poloniści postanowili wskrzesić do życia książki jako podstawowe źródło bogactwa językowego. Co zrobić, by książki nie straszyły, ale stały się przyjazne i częściej towarzyszyły nam każdego dnia?
Uczniowie naszej szkoły kapitalnie zrozumieli ideę, która przyświecała nauczycielom. Wzięli do ręki aparat fotograficzny i przy jego pomocy powołali książki do życia. Motywem przewodnim prac uczniów było hasło „Książka ma wiele twarzy”. Poziom nadsyłanych zdjęć po raz kolejny dowodził, że w szkole są niespożyte pokłady kreatywności i wyobraźni. Z radością zebraliśmy wszystkie prace w jedną prezentację i z radością ją publikujemy, by każdy mógł zobaczyć, jakie możliwości drzemią w naszych dzieciach.
Cieszymy się bardzo z aktywnego udziału w tym przedsięwzięciu, bo po raz kolejny nasi uczniowie pokazali, że język polski nie jest im straszny i potrafią się bawić słowem i przekazem w sposób artystyczny. Dziękujemy za zaangażowanie rodzicom, którzy pomogli swoim pociechom w wykonaniu zdjęć, niejednokrotnie wcielając się w rolę fotografów.
Organizatorzy projektu: Małgorzata Małochleb i Szymon Warias